Zabezpečte svůj majetek! Proč je pojištění nemovitosti a domácnosti naprostou nezbytností?

Ochránit zdraví a příjmy za všech okolností. To je pravidlo pro bezstarostný život. Bohužel ne všichni se touto radou řídí a často podceňují rizika, která hrozí. Týká se to zejména majetku, konkrétně nemovitostí a domácností. Chránit je totiž nestačí jen kamerami a dobrým zámkem, ale rovněž kvalitním pojištěním.

Nejde jen o zloděje nebo vandaly, kteří se mohou na váš majetek zaměřit, ale zasáhnout mohou nepředvídatelné události v podobě přírodních katastrof nebo nešťastných náhod. Právě ty způsobují značné škody, které mohou jít do statisíců až milionů, což byl případ tornáda, které se zasáhlo jižní Moravu v roce 2021.

 

Základní druhy majetkového pojištění

U majetkových pojištění se řeší nejčastěji dva typy – pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Pro mnohé klienty může matoucí, že obě pojistky se týkají domova jako takového, ale jiným způsobem.

Pojištění nemovitosti se v zásadě vztahuje pouze na samotnou stavbu včetně střechy, zdí a pevných součástí budovy. U pojištění domácnosti se počítá zase s veškerým vnitřním vybavením, což platí pro nábytek, elektroniku, oblečení, osobní a sportovní věci, cennosti nebo i obrazy.

 

Výběr kvalitní pojistky

Jaké pojištění tedy vybrat? U SV pojišťovny je pojištění majetku snadné, protože produkt Bezpečný domov PLUS je komplexní, k tomu zahrnuje základní i katastrofická rizika. A co víc? U této pojistky nehrozí riziko podpojištění, protože pojistná částka se vypočítává paušálně na základě výměry v metrech čtverečních.

Součástí je taktéž pojištění občanské odpovědnosti za škody, ke kterým může dojít při běžných každodenních činnostech nebo při rekreačním sportování. Samozřejmě nesmí jít o záměrně způsobené škody nebo havárie, ke kterým došlo pod vlivem omamných a psychotropních látek.

 

Sjednání? Online!

Velkou výhodou pojištění tohoto druhu je možnost sjednání online, což je velmi rychlý způsob zajištění nemovitosti. Stačí postupně vyplňovat jednotlivé položky webového formuláře, přičemž lze změnit výši pojistné částky nebo připojistit proti povodni či záplavě, navýšit částku odpovědnosti z držby nemovitosti nebo upravit limit spoluúčasti. Po vyplnění všech identifikačních údajů se smlouva odesílá a následně je nutné zaplatit ještě pojistné, až poté je pojistná smlouva platná.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy
error: Content is protected !!