SEM, SEO a linkbuilding – online marketing

Téma: SEM, SEO a linkbuilding

Předmět: Marketing (online marketing)

Zaslal(a): Jakub Stingl [web]

 

SEO, zkratka Search Engine Optimization má první počátky už dávno před využíváním internetu a vzniku samotného názvu SEO. Typické je například pojmenovávání společností s využitím AAA, čímž si zajistily umístění na prvních místech tištěných katalogů. Dnes je SEO široká oblast, nejen optimalizace pro vyhledávače, jak evokuje doslovný překlad. Jedná se o optimalizaci vyhledávání všeho, co lidé hledají, můžou to být tedy sociální sítě, seznamy videí a mnoho dalšího. Weby by se tedy neměly zaměřovat pouze o nejlepší pozice ve vyhledávačích, ale především na kvalitní, unikátní a zajímavý obsah, který je provázaný se sociálními sítěmi. Nejde pouze o bezhlavé nahánění návštěvnosti, ale o plnění marketingových cílů a zvyšování konverzí (Prokop, 2014, s. 9-15).

 

Dalším blízkým pojmem je linkbuilding. Jak už anglický název napovídá, jedná se o získávání kvalitních zpětných odkazů na náš web. Ty mají mnoho přínosů – hrají důležitou roli v algoritmech vyhledávačů, zvyšují povědomí o značce a jsou zdrojem návštěvnosti. Dříve byla velice častá vlastní aktivní tvorba zpětných odkazů napříč internetem a využívání různých společností, které nabízeli registraci do stovek katalogů a tím získání obrovského množství odkazů během chvíle. Dnes se klade důraz na tvorbu kvalitního obsahu, který uživatelé sami sdílejí a vytvářejí odkazy na stránky přirozenou cestou. V SEO se tomu říká link earning, tedy odkaz, který si zasloužíme. Pro získání takovýchto odkazů je třeba nabídnout něco, co návštěvníky zaujme, dát jim k dispozici zajímavá data, něco zdarma a podobně. Vyhledávače si také uvědomují tematickou příbuznost a upřednostňují odkazy vedoucí z kvalitních a souvisejících stránek. Nejedná se přímo o číselnou metriku kvality stránek, ale spíše o to, zda odkazující stánky neobsahují nevhodný obsah. Může se jednat o porno, warez, skryté texty, spam, mnoho reklamy, duplicitní texty a podobně (Dvořák, 2014, s. 26-40).

 

SEO je tedy velice široký pojem, proto je velice těžké změřit jeho úspěšnost, jelikož například návštěvnost je jen dílčí prvek a nejrůznější aktivity se mohou projevit až po několika měsících. Další faktory jako povědomí o značce nebo vztah zákazníků ke společnosti změříme velice obtížně. Každá situace navíc potřebuje odlišný přístup, a proto ani nelze s jistotou odhadnout, co přesně nám naše aktivity přinesou.

 

SEM (Search Engine Marketing) na rozdíl od SEO má okamžitý efekt a nevyžaduje žádné úpravy v kódu stránek. Jedná se o nákup placených umístění na prvních místech ve vyhledávačích a dalších relevantních místech. Jako typické příklady lze u nás uvést vyhledávače Google.com a Seznam.cz. Zakoupené odkazy jsou často jasně zvýrazněné, tyto přední pozice ale nejsou dlouhodobé, záleží jen na rozpočtu inzerenta, jak dlouho je za ně ochoten platit (Štědroň, a další, 2009, s. 68).

1 komentář u „SEM, SEO a linkbuilding – online marketing“

 1. Want to improve your SEO rankings and save time? Our premium databases for XRumer and GSA Search Engine Ranker are just what you need!
  What do our databases include?
  • Active links: Get access to constantly updated lists of active links from profiles, posts, forums, guestbooks, blogs, and more. No more wasting time on dead links!
  • Verified and identified links: Our premium databases for GSA Search Engine Ranker include verified and identified links, categorized by search engines. This means you get the highest quality links that will help you rank higher.
  • Monthly updates: All of our databases are updated monthly to ensure you have the most fresh and effective links.

  Choose the right option for you:
  • XRumer premium database:
  o Premium database with free updates: $119
  o Premium database without updates: $38

  • Fresh XRumer Database:
  o Fresh database with free updates: $94
  o Fresh database without updates: $25

  • GSA Search Engine Ranker Verified Links:
  o GSA Search Engine Ranker activation key: $65 (includes database)
  o Fresh database with free updates: $119
  o Fresh database without updates: $38

  Don’t waste time on outdated or inactive links. Invest in our premium databases and start seeing results today!
  Order now!
  P.S. By purchasing GSA Search Engine Ranker from us, you get a high-quality product at a competitive price. Save your resources and start improving your SEO rankings today!
  To contact us, write to telegram https://t.me/DropDeadStudio

  Odpovědět

Napsat komentář

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy
error: Content is protected !!